27
квіт.

Відомий Олімпійський чемпіон зі спортивної ходи Стемоухов Борис Михайлович у Військовій академії

Автор Адміністратор
Адміністратор
Група підтримки сайту
Зараз не на сайті
в Новини
  • Переглядів: 19072
  • Друк

Стемоухов Б.М. у Військовій академіїУ Військову академію (м. Одеса) на заключному етапі 20-го Огляду на кращу організацію фізичної і спортивно-масової роботи у Збройних Силах України завітав випускник Одеського військового училища 1956 року, відомий Олімпійський чемпіон зі спортивної ходи Стемоухов Борис Михайлович. В свої 78 років він виглядав дуже гарно. Його військова кар’єра розпочалась у цих історичних стінах, тут він одержав свою першу перемогу у спорті. В 1959 році на спартакіаді Збройних Сил в місті Києві на дистанціях 10 і 30 кілометрів із спортивної ходи він отримав срібну та бронзову нагороду відповідно. Згодом він став рекордсменом Збройних Сил і Союзу, переміг дворазового Олімпійського чемпіона по спортивній ході Володимира Голубничего на дистанції 20 кілометрів.

Стемоухов Б.М. у Військовій академіїЗвертаючись до курсантів він закликав їх бути гідними продовжувачами славних традицій цього військового закладу. Згадуючи свою юність, він наголосив, що спортивна хода розпочинається з повсякденних тренувань з бігу, у комплексі із штангою, з обов’язкового кросу на велику відстань та плавання і спортивних ігор. Цей вид легкої атлетики самий найважчий. Відстань, яку подолав у тренуваннях і змаганнях Борис Михайлович, вистачило би, щоб тричі обігнути Земну кулю. Крім, того він складає вірші які друкує в періодичних виданнях.

Стемоухов Б.М. у Військовій академіїПоважний гість згадав, як він був старшим викладачем у Одеському артилерійському училищі, як передавав свій досвід, знання майбутнім офіцерам, як він займався з ними офіцерським багатоборством, проводив змагання з кросу на великі дистанції – одним словом, виховував у них витримку, мужність.

Серед його вихованців на той час був курсант – Володимир Петрович Шкідченко, який у майбутньому досяг звання генерала-армії України та посади начальника Генерального штабу Збройних Сил України, міністра оборони України.

Книга Стемоухова Б.М. Більш, ніж десять майстрів спорту з легкої атлетики підготував Борис Михайлович, один з них – Микола Якович Тихоненко – доктор фізико-математичних наук, професор.

Життєвий шлях Бориса Михайловича, його військова служба невід’ємно пов’язана зі спортом. Він був старшим офіцером відділу управління бойової підготовки фізичної підготовки і спорту Одеського військового округу, начальником спортивного клубу Одеського військового округу.

Стемоухов Б.М. у Військовій академіїНаприкінці свого перебування у стінах Військової академії Борис Михайлович поклав квіти до пам’ятного знаку «Сквер курсантської пам’яті та звитяги» та пам’ятника засновнику Одеського кадетського корпусу князю Костянтину Костянтиновичу Романову, згадав всіх тих, хто навчався в цих стінах.

Заступник начальника Військової академії з виховної роботи полковник Сергій Іванович Пальчик вручив відомому спортсмену пам’ятний вимпел Військової академії (м. Одеса). Полковник запасу, поет, чемпіон Олімпійських ігор, майстер спорту зі спортивної ходи залишив свій автограф і подарував свою книгу «До перемоги вела мене воля».

Рейтинг
137 голосів