09
трав.

Участь Військової академії в урочистостях, присвячених Дню Перемоги, в місті-герої Одесі

Автор Адміністратор
Адміністратор
Група підтримки сайту
Зараз не на сайті
в Новини
  • Переглядів: 25330
  • Друк

День Перемоги9 травня 2012 року курсанти Військової академії, яку очолює ТВО начальника генерал-майор Анатолій Сиротенко, прийняли активну участь у заходах, присвячених 67–й річниці Перемоги нашого народу над німецько-фашистськими загарбниками у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 р.р.

В центрі міста-героя Одеси, на Театральній площі відбулося урочисте відкриття Дошки Героїв з іменами повних кавалерів Ордена Слави. Своїми спогадами про минулі часи виступив Герой Радянського Союзу генерал-майор Григорій Прокопович Жученко. На заході були присутні представники міської влади, ветерани, офіцери Південного оперативного командування. Вони вшанували пам'ять тих, чиї імена викарбувані на цій Дошці, а ТВО начальника Військової академії (м.Одеса) генерал-майор Анатолій Сиротенко поклав квіти від імені всіх військовослужбовців академії.

День ПеремогиПід сигнали ретро-машин і мотоциклів з червоними прапорами представники Військової академії і їх начальник попрямували на Алею Слави, де поклали квіти до памятника Невідомому матросу і Воїнам-захисникам Одеси. Цей захід супроводжувався традиційною хвилиною мовчання, пострілами із стрілецької зброї.

З гордістю спостерігав за своїми підлеглими генерал-майор Анатолій Сиротенко. Його підлеглі крокували пліч опліч з ветеранами Великої Вітчизняної війни на головній площі міста - Куликовому полі.

Приймати участь у військовому параді – це велика відповідальність, вдвічі більше - нести бойові прапори з'єднань та військових частин, які брали участь у Великій Вітчизняній війні. Представники трьох видів Збройних Сил України, курсанти та ліцеїсти впевнено і самовіддано демонстрували всім присутнім гідний стройовий вишкіл.

День ПеремогиПриємною несподіванкою для курсантів Військової академії перед початком проходженням була зустріч з 86 річним одеситом, який у роки війни був артиллерійським зв'язківцем. Старший сержант Павло Андрійович Юркевич привітав майбутніх офіцерів зі святом і розповів про своє бойове минуле. Війна для нього розпочалась у Бресті, а закінчилась у Берліні. На його гімнастьорці безліч бойових нагород, за кожною із них - окрема історія. Курсанти Військової академії побажали Павлу Андрійовичу міцного здоров'я і запросили його відвідати свій військовий заклад, де колись навчався відомий полководець Іван Данилович Черняховський.

Військова техніка, яку було задіяно для огляду на Куликовому полі, ретельно була підготовлена технічною службою Військової академії. На оглядовому майданчику одесити та гості міста і свята могли оглянути сучасну військову техніку - БРДМ, БТР-80, БМД, гармату 2А18М, міномет 2Б14 та багато інших зразків сучасної зброї.

День ПеремогиПісля параду генерал-майора Анатолія Сиротенка зі святом привітали вихованці дитячого комунального навчального закладу «Перлинка», який очолює Світлана Петрова і опікає депутат Одеської міської ради Оксана Дроган. Заклад розташовано на 16-й станції Великого Фонтану, біля Свято-Михайлівського чоловічого монастиря. Патріотичному вихованню дітей-сиріт в закладі приділяється велика увага. Весною цього року на меморіалі 412-ї батареї було розгорнуто польовий табір, де вихованці, перевдягнуті в форму солдатів часів Великої Вітчизняної війни, протягом місяця жили в палатках, долучаючись до тих умов, в яких жили і боролися з ворогом їхні діди та прадіди, здійснювали зустрічі з ветеранами війни, відвідували катакомби, вивчали історію визволення Одеси від загарбників.

Анатолій Миколайович висловив подяку виховательці Ані Ісаковій за гідну працю з виховання дітей-сиріт, а молодим «гвардійцям» побажав гарно вчитися і шанувати пам'ять ветеранів і захисників Вітчизни.

Рейтинг
213 голосів