12
трав.

Присяга на вірність Батьківщині – клятва на вірність народові України

Автор Адміністратор
Адміністратор
Група підтримки сайту
Зараз не на сайті
в Новини
  • Переглядів: 26924
  • Друк

Присяга на вірність Батьківщині 12 травня 2012 року у Військовій академії (м. Одеса) у солдатів, які забезпечуватимуть навчальний процес курсантів, відбулась присяга.

Сьогодні тут по-особливому зустріли матерів солдатів, які приїхали на складання військової присяги їх синами. Місяць тому юнаки переступили поріг цього учбового закладу для проходження строкової служби. За цей час, вони вивчили стройові прийоми, оволоділи стрілецькою зброєю, вивчили Статути Збройних Сил. Однією із головних статей цього важливого військового документу є Військова присяга. Цей ритуал співпав з Днем матері, який в Україні відзначають щорічно у другу неділю травня.

Юнакам з Луганщини випала велика честь служити у місті-герої Одесі. Клятва, яку сьогодні вони складуть на вірність своєму народові, запам’ятається на все життя.

Під звуки військового оркестру на трибуну піднімаються запрошені гості. Серед них ветерани Великої Вітчизняної війни, мати солдата. З промовою до присутніх звернувся заступник начальника академії полковник Сергій Пальчик. Він відмітив значення Військової присяги у житті солдатів, закликав молодих воїнів навчатися бойовій справі, не шкодуючи своїх сил. Побажав їм бути гідними продовжувачами тих, хто навчався в цих історичних стінах.

Присяга на вірність Батьківщині З напутніми словами до воїнів звернувся ветеран Великої Вітчизняної війни, голова ветеранської організації Одеського вищого військового об’єднаного училища ПВО полковник у відставці Віталій Іванович Тищенко, випускник 1956 року Одеського артилерійського училища полковник у відставці Стремоухов Борис Михайлович. Вони загострили тему складання Військової присяги і побажали наснаги і успіхів в оволодінні військовою справою в ім’я зміцнення обороноздатності Батьківщини.

Від батьків військовослужбовців словами вдячності виступила мати рядового Миколи Сивоволенко – Наталія Анатоліївна. Вона подякувала керівництво академії за виховання її сина, побажала всім воїнам міцного здоров’я і успіхів в службі, а також відмітила, що виховання справжніх солдат не можливе без виховання у кожного з них любові до своїх рідних і своєї Батьківщини.

В строю зі зброєю в руках, біля Бойового прапора, перед строєм командирів і воїнів стоять 20 підтягнутих юнаків.

Лунає команда: «До прийняття Військової присяги приступити!»

Чітко без хвилювань на середину плацу один за одним виходять: солдати Сергій Ковтуненко, Олексій Шандра, Роман Тарабурін, Віктор Заїка, Іван Суслов, Сергій Малежик, Микола Силоволенко, Віталій Кіктенко, Богдан Сеник, Антон Зенін, Олександр Зеленін, Олександр Мухін, Валентин Керковський, Євгеній Косєєв, Олексій Каратюк, Олег Пастушков, Олександр Лазарєв, Денис Гончаренко, Євген Маслов, Олег Чундіханов.

Присяга на вірність Батьківщині На обличчі молодих воїнів помітне хвилювання, але вони його намагаються подолати і з кожною хвилиною у їх словах відчувається впевненість. Солдати, тримаючи текст Військової присяги, дають персональну клятву народові України, державі, називаючи свої прізвища, ім'я, по батькові. На стройовому плацу лунають слова присяги – молоді воїни урочисто клянуться народу України завжди бути вірним і відданим йому. Сумлінно і чесно виконувати військовий обов'язок, накази командирів, неухильно дотримуватися Конституції, законів України, зберігати державну і військову таємницю, захищати Українську державу, непохитно стояти на сторожі її свободи і незалежності. Чесно служити, виконувати військовий обов'язок, накази командирів.

Лунає доповідь лейтенантів Максима Сечина та Андрія Левченко командиру підрозділу майору Юрію Максименко, що їх підлеглі завершили складання присяги.

Після урочистого проходження перед трибуною особовий склад під звуки академічного оркестру попрямували для того, щоб одержати звільнення. Сьогодні їм дозволено разом з рідними поспілкуватись і побувати у місті.

Під час зустрічі з матерями солдат заступник начальника Військової академії полковник Сергій Пальчик спрямував свій виступ на утвердження ролі матері, вшанування головної людини в житті кожного – матір та подякував за виховання своїх дітей, а потім запросив всіх відвідати музей академії.

Солдатські матеріНапередодні прийняття Військової присяги, офіцери відділу виховної роботи майор Василь Галигін, старший лейтенант Ольга Богуш провели з молодим поповненням своєрідний твір-конкурс. Вони запропонували солдатам розповісти про своїх рідних і близьких людей, про те, як це – бути захисником Вітчизни.

Ось витяги кращих думок тих, хто в цьому щиро дізнався.

Солдат Денис Гончаренко: «Я пишаюсь своєю мамою. Вона створює у нашій великій сім’ї затишок. Батьківщина – це мати, а матір захищають, не шкодуючи свого життя.

Солдат Микола Силоволенко: «Для мене самою ріднішою людиною є моя мати – Наталія Анатоліївна, яка піклується про моє майбутнє. Коли прийшов мій час служити в армії вона дуже хвилювалась, але коли я повернусь із армії, то скажу їй, що її хвилювання були даремні. Для мене слово Батьківщина – це поля, ріки, озера, земля на, якій я народився».

Солдат Валентин Кірковський: «Моя мати навчила мене, сестру і брата поважати старших, допомагати один одному, а головне – не боятися труднощів. Тільки в армії можливо перевірити себе. Батьківщина – це школа в якій я навчався і здобув знання, це – вчителька, яка навчила мене патріотизму і любові до своєї країни».

Солдат Сергій Мележик: «В моїй сім’ї панують мир і злагода. Я дуже люблю матір, якій я завжди допомагав до своєї служби в армії. Моя мама сама найкраща в світі. Батьківщина це – те, що пов’язано з батьками».

Солдат Богдан Сеник: «В моїй сім’ї завжди панувала дружба і взаєморозуміння. З дитинства мене виховувала мати. Як що ти чогось хочеш досягти – ти повинен перебороти себе і досягти результату. Я поважаю цю материнську думку. Хто як не я повинен захищати Батьківщину?»

Солдат Олег Чунтіханов: «Моя мама завжди намагалась, щоб у нашій оселі панувала злагода і тепло. Для того, щоб всі жили спокійно, нашій країні потрібні Збройні Сили. Батьківщина – це стабільність і спокій».

Солдат Олексій Каратюк: «Я завжди поважав свою маму – Олену Олексіївну. Вона для мене найдорожча людина, яка навчила мене бути витриманим і сміливим. Тільки такі люди можуть захистити свою Батьківщину».

Солдат Олександр Лазарєв: «Мама в нашій сім’ї – головна людина, її всі поважають за те, що вона вміє зробити свято. Батьківщина – це кохана дівчина яка поважає силу. Тільки в армії можливо перевірити себе в цьому».

Солдат Олександр Мухін: «У мене дуже дружня сім’я. Кожен член моєї родини допомагає один одному. Моя матір завжди турбувалась за мене. Армія – це школа життя, яку потрібно пройти кожному справжньому хлопцю».

Солдат Євген Маслов: «Батьківщина – це саме найдорожче, що є у людини. Бути патріотом своєї Батьківщини – це вміння поєднати свій розум і почуття».

Солдат Олег Пастушков: «Я поважаю свою матір за те, що вона навчила мене долати труднощі».

Рейтинг
290 голосів