17
трав.

Триває польовий вихід у курсантів Військової академії

Автор Адміністратор
Адміністратор
Група підтримки сайту
Зараз не на сайті
в Новини
  • Переглядів: 25841
  • Друк

Польовий вихід у курсантів Військової академіїВпродовж двох тижнів на Чорноморському полігоні у курсантів Військової академії (м. Одеса) проходить польовий вихід. Майбутні офіцери вдосконалювали на практиці здобуті у стінах рідного військового закладу свої теоретичні знання.

Лунає звук горна. Курсантські підрозділи прямують до місць проведення практичних занять. Сьогодні вони проходять в трьох навчальних місцях. На першому – тактика, другому – підривна справа, на третьому – вогнева підготовка.

На першому навчальному місці підполковник Андрій Дончак подає команду розпочати заняття. Молодший сержант Павло Акінін називає тему – «Взвод в обороні». Всі підлеглі уважно слухають свого командира, який чітко надає бойовий наказ, вказує орієнтири. Через мить він надає слово курсанту Антону Поповічу.

Польовий вихід у курсантів Військової академіїЗорієнтувавшись на місцевості він продовжує розповідати: «Оборона здійснюється з головною метою відбити наступ противника, завдати йому втрат та створити умови для переходу своїх військ у наступ. Перехід до оборони здійснюється вимушено або навмисне. Вона може підготовлюватись завчасне, або організовуватися в ході бою, в умовах відсутності зіткнення з противником або безпосереднього зіткнення з ним».

Молодший командир задоволений відповіддю цього курсанта, після нього він надає слово курсанту Максиму Галинському, який намагається продовжити відповідь свого товариша: «Залежно від бойового завдання, наявності сил і засобів, а також від характеру місцевості оборона може бути позиційною, маневреною». Після теорії курсанти перейшли до практики.

На другому практичному місці командував старший викладач кафедри тактики, начальник інженерної служби підполковник Геннадій Бойко. Він проводив заняття з курсантами 24 групи за темою: «Підривання одиночних зарядів». Перед початком заняття він провів інструктаж по заходам безпеки в ході проведення підривних робіт, показав виготовлення запальної трубки.

Польовий вихід у курсантів Військової академіїПеред тим, як курсанти отримали засоби підриву, до них завітав ТВО начальника академії генерал-майор Анатолій Сиротенко, який особисто перевірив теоретичні знання курсантів. Підполковнику Геннадію Бойко не було соромно за своїх курсантів, тому що вони чітко відповіли на всі запитання начальника академії, який висловив свою подяку чоловічим рукостисканням.

Наступила відповідальна мить. Курсанти один за одним почали підготовку вогнепровідного шнура до виготовлення трубки. Спостерігаючи за впевненими діями курсантів командир інженерно-саперної роти капітан Роман Натяжук і викладач кафедри тактики залишились задоволеними рівнем підготовки навчаємого особового складу. Курсанти правильно обрізали детонуючий шнур – один кінець під прямим кутом, інший під гострим кутом, ввели в капсуль-детонатор на витягнутих руках, обтиснули капсуль-детонатор. Після виготовлення запальної трубки прозвучала команда керівника підриву одиночних зарядів: «На вогневий рубіж кроком руш!».

Польовий вихід у курсантів Військової академіїПідійшовши до спеціально обладнаної траншеї відділення курсантів по команді старшого один за одним провели необхідну підготовчу роботу для одиночного підриву і здійснили запал.

На третьому навчальному місті було теж гаряче. Там розгорнулось справжнє змагання між відділеннями. Майор Андрій Набока спочатку нагадав курсантам умови і порядок виконання першої вправи. І ось на вогневий рубіж виходять молодший сержант Віталій Луценко і курсант Вадим Белошин.

За командою керівника стрільб курсанти виходять на рубіж відкриття вогню, приймають положення для стрільби. Керівник, перевіривши приготування стрільців, подає команду "Вогонь". Стрільці під наглядом керівника проводять по п’ять пострілів. Курсанти разом з викладачем підходять до мішені і фіксують 25 очок.

Рейтинг
219 голосів