30
трав.

Плідна співпраця бібліотек

Автор Адміністратор
Адміністратор
Група підтримки сайту
Зараз не на сайті
в Новини
  • Переглядів: 26628
  • Друк

Плідна співпраця бібліотекУ Військовій академії приділяється багато уваги життєдіяльності бібліотеки, визнається важлива роль читання у навчальному процесі, у формуванні особистості майбутніх офіцерів, командирів. Керівництво сприяє роботі бібліотеки, придбанню нової літератури, розвитку міжбібліотечних зв’язків.

Саме тому курсанти-читачі бібліотеки академії були делеговані та прийняли активну участь у XIII Всеукраїнській виставці-форумі «Українська книга на Одещині», яка проходила у приміщені Одеської національної наукової бібліотеки ім. Горького.

В межах форуму вони мали можливість ознайомитись з останніми новинками книжкових видавництв (художньою літературою, науково-популярною, навчальною, підручниками з військових дисциплін), прийняти участь в зустрічах з сучасними одеськими письменниками: Володимиром Рутківським, Тарасом Федюком, Галиною Лазаревою, оглянути експозиції, книжкові виставки видатної бібліотеки, відвідати Музей Книги

За доброю традицією Одеської національної наукової бібліотеки ім. М. Горького працівник Лариса Ніколаенко урочисто вручила п’ятьом кращим читачам - курсантам нашого закладу читацькі квитки.

Творча зустріч з лауреатом Національної премії ім. Т.Шевченка Володимиром Рутківським.

Найбільшу цікавість у курсантів визвала можливість зустрітися з Володимиром Рутківським, лауреатом Національної премії ім. Т.Шевченка 2012 року - вищої Державної нагороди в області літератури та мистецтва. Дану премію було присуджено письменнику за історичну трилогію для дітей та юнацтва «Джури». Сьогодні й у наших вихованців з’явилася можливість ознайомитись з новою книгою видатного автора –історичним романом «Сині води».

В залі відділу літератури іноземної мови зібрались відомі одеські письменники, представники інших бібліотек міста, історики, краєзнавці, а також наші курсанти. Для присутніх була організована розгорнута книжкова виставка книг Володимира Рутківського.

Розпочалася творча зустріч з представлення всіх учасників, а ведуча – бібліотекар відділу «Одесика» Тетяна Яковлєва – ознайомила всіх присутніх з творчістю Володимира Рутківського, цікава розповідь була доповнена яскравим слайд-шоу.

Плідна співпраця бібліотекУчасники творчої зустрічі невдовзі дізнаються, що Володимир Григорович – провідний український письменник, казкар, поет, чиї неперевершені твори по праву займають чільне місце в українській літературі. Живе, працює і творить в Одесі. Закінчив Вищі літературні курси при Літературному інституті ім. Максима Горького. Творчу діяльність Володимир Рутківський розпочав як поет. У його поетичному доробку збірки «Краплини сонця», «Плоти», «Повітря на двох», «Відчиніть Богданкове вікно», «Рівновага», «Знак глибини», «День живої води». Потім Рутківський став писати переважно твори для дітей та юнацтва: повісті «Аннушка», «Гості на мітлі», «Бухтик з тихого затону», «Канікули у Воронівці», «Намети над річкою», «Слуга баби-Яги», повість-легенда «Сторожова застава», історичні романи «Потерчата» та «Сині Води». За радянських часів зазнавав неодноразових звинувачень в українському націоналізмі. Його твори відмовлялися друкувати у єдиному на той час дитячому видавництві України «Веселка», проте в перекладі російською мовою приймалися до друку у видавництвах Москви.

Після презентації творчої діяльності Володимира Рутківського розпочалось жваве обговорення його книги «Сині Води». Слово для підводки історичного підґрунтя надано кандидату історичних наук Тетяні Підкупко.

Володимир Рутківський, за словами вченого історика, не намагається доказувати історичну справедливість, він як письменник має право на свій творчий погляд на ту, чи іншу подію. Він створює великий історичний роман «Сині Води».

В першій книзі розгортуються події 1361 року, коли волинський князь Дмитро Бобрик опиняється в епіцентрі подій, що зрештою призводять до битви на Синіх Водах – однієї з найбільших битв в історії давньої України. Вистояти у небезпечній боротьбі йому допомагають троє відчайдушних друзів…

Книга друга розповідає про літо 1362 року… Вигорілий український степ завмер у передчутті неминучої битви. Сюди, пильно стежачи за кожними рухом супротивника, повільно сходяться два війська: українсько-литовське під орудою великого князя Ольгерда і татарське, на чолі з братами Хаджибеєм, Котлабугою і Дмитром – Солтаном. Зустрілися вони над річкою Сині Води.

Вслухаючись в розповідь автора книги, курсанти Військової академії ніби разом з героями роману зазнають безліч захопливих пригод, стають свідками і учасниками драматичних подій, які змінили хід історії А головне – переконались в тому, що потяг до свободи долає будь-які перепони.

По закінченню обговорення директор Одеської національної наукової бібліотеки ім. М. Горького, заслужений працівник культури України Ольга Ботушанська привітала Володимира Рутківського і поздоровила його з 75–річчям. В свою чергу працівник бібліотеки нашого навчального закладу Інна Солошенко подякувала керівництво наукової бібліотеки за змістовний захід, вручила директору ілюстрований буклет про Військовий академію та висловила сподівання на подальшу співпрацю .

Основні етапи творчості Володимира Рутківського:

1966 – Вийшла перша поетична збірка «Краплини сонця».

1968 – У складі української делегації В.Рутківський стає учасником IV всесоюзної наради молодих літераторів у Москві.

1969 – Стає членом Одеської обласної організації Національної спілки письменників України.

1977 – У видавництві «Детская литература» виходить повість Рутківського «Аннушка».

1981 – У цьому ж видавництві побачила світ казкова повість «Бухтик из тихой заводи», яка згодом була визнана кращою казковою повістю Радянського Союзу за дванадцяту п’ятирічку.

1988 – Виходить збірка казкових повістей «Гості на мітлі».

1989 – Збірка повістей «Канікули у Воронівці», «Ганнуся».

2002 – Письменник отримав премію ім. Лесі Українки за повість-легенду «Сторожова застава».

2007– Виходить роман В. Рутківського «Джури козака Швайки», що займає друге місце у всеукраїнському рейтингу «Книжка року-2007 та перше – серед радіослухачів України.

2008 – В одеському видавництві «Астропринт» виходить автобіографічна повість «Потерчата», яка серед книжкових одеських видавництв посідає призове місце в рейтингу «Книжка року-2008».

2009 – «Джури-характерники» входять до п’ятірки кращих за версією БІ-БІ-СІ. А український рейтинг «Книжка року – 2009» та «Літакцент» віддають їй перше місце. Через рік трилогія «Джури» подається на здобуття.

2011 – Дилогія Володимира Рутківського «Сині Води» стає лідером року за версією БІ-БІ-СІ.

Рейтинг
363 голосів