Прийняття Колективного договору між командуванням і профспілковим комітетом Військової академії (м. Одеса)10 вересня 2012 року в Гергієвcькому залі Військової академії пройшли збори трудового колективу академії.

Працівник ЗСУ, голова профкому академії Рувім Халтурин звернувся до присутніх з пропозицією обрати президію.

Головою зборів був обраний декан факультету ПОЗ Микола Бут. Він запропонував розглянути таки питання:

«Про прийняття Колективного договору між командуванням і профспілковим комітетом військової академії на 2012 – 2013 роки».

«Прийняття правил внутрішнього трудового розпорядку працівників ЗС України (не військовослужбовців) Військової академії».

По першому питанню виступив: ТВО начальника Військової академії генерал-майор Олег Гуляк і голова профкому Рувім Халтурин.

У своїй доповіді : "Про стан виконання у 2011 році Галузевої угоди між Міністерством оборони України та Центральним комітетом Всеукраїнської профспілки працівників Збройних Сил України на 2011-2013 роки" Олег Гуляк зупинився на тій частині свого виступу, що стосується військових закладів, установ та організацій Збройних Сил України і підприємств, що належать до сфери управління Міністерства оборони Україні, які повинні укладати колективні договори або вносити відповідні зміни до чинних, які зареєстровані в місцевих органах виконавчої влади.

«Командування академії,- загострив доповідач- визнає Колективний договір основним документом соціального партнерства та взаємодії з профкомом, що установлює загальні принципи проведення узгоджених заходів, направлених на підвищення ефективності діяльності Військової академії, з метою зміцнення обороноздатності держави».

З доповіддю про виконання Колективного договору між командуванням та профспілковим комітетом на 2011-2013 роки виступив голова профкому академії Рувім Халтурин. Зокрема, 27 квітня в Центральному домі офіцерів ЗСУ пройшов 5-й з'їзд Всеукраїнського профсоюзу робітників ЗСУ.

По підсумкам роботи цього зібрання була прийнята розгорнута постанова і запропоновані основні напрямки діяльності профсоюзу на 2012 - 2017 р.р.. в організаційній, фінансово-виробничій діяльністі, а також оплаті праці, охороні здоров'я та інших питань.

Доповідач відмітив, що Колективний договір виконується, але є і недоліки:

         - недостатне фінансування охорони праці;

         - щомісячно не відраховуються Профкому гроші на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу в розмірі не меньше 0,3 % фонду оплати праці;

         - питання преміювання повинно погоджуватися з головами профбюро, профгрупоргами структурних підрозділів.

По другому питанню «Прийняття правил внутрішнього трудового розпорядку працівників ЗС України (не військовослужбовців) Військової академії», доповідав кандидат військових наук, доцент, професор Леонід Болсуновський. Він спочатку розповів про загальні положення, порядок прийому і звільнення працівників, основні обов`язки працівників, основні обов`язки посадових осіб, робочий час та його використання, а також заохочення за успіхи в роботі.

Проект рішення зборів підготувала і довела працівник ЗСУ, професор, доктор психологічних наук Людмила Снігур. Проект було прийнято одностайно.

БУДНІ ПРОФКОМА ВІЙСЬКОВОЇ АКАДЕМІЇ (М.ОДЕСА)