21
бер.

Практичне зайняття: «Укладка блоку основного парашута МКС- 5-128Р» провів старший викладач Сергій Уманець

Автор Адміністратор
Адміністратор
Група підтримки сайту
Зараз не на сайті
в Новини

Курсанти на практичному заняттіЗгідно плану з повітрянодесантної підготовки на факультеті високомобільних десантних військ та розвідки пройшли практичні зайняття за темами: «Багатокупольні парашутні системи (БК ПС)», «Укладка блоку основного парашута МКС- 5-128Р». Їх проводив старший викладач кафедри, працівник ЗСУ, підполковник запасу Сергій Уманець.

Сергій Володимирович закінчив Рязанське вище повітряно - десантне училище у 1984 році. Військову службу проходив у 98-й Гвардійській повітряно - десантній дивізії м. Болград. З 1985 по 1987 рік служив у 103-й Гвардійській повітряно - десантній бригаді, яка виконувала інтернаціональний обов'язок у Демократичній республіці Афганістан.

Офіцер-десантник нагороджений орденами Червоної Зірки і «За службу Родине ВС СССР» III ступеню. Ці нагороди він одержав за особисту мужність і відвагу при виконанні бойових завдань. Після повернення з Афганістану до 1996 року служив у 1-й аеромобільній дивізії м. Болград. З 1996-2007 рік на викладацькій посаді у Одеському інституті Сухопутних військ на факультеті аеромобільних військ. З серпня 2012 року у Військовій академії (м. Одеса).

Старший викладач кафедри повітряно - десантної підготовки Сергій Уманець свої практичні заняття проводить впевнено і чітко. Курсанти факультету високомобільних десантних військ та розвідки поважають цього досвідченого офіцера-десантника і з великим інтересом вивчають десантну справу. Досвід старшого наставника перевірений часом і наповнений великим бажанням як найкраще навчити майбутніх офіцерів-десантників теоретичним основам, укладанню парашутів, припасування особистої зброї й спорядження. Як вважає Сергій Володимирович: «Найважливішою частиною повітряно - десантної підготовки є практичні зайняття, які виконуються на повітряно - десантному навчальному комплексі, обладнаному різними пристроями й тренувальними приладами».

Сьогодні його слухачі протягом шести годин наполегливо відпрацьовували: укладку багатокупольних парашутних систем, правила і порядок виконання етапів укладки та їх контроль, поетапну укладку багатокупольної парашутної системи МКС-5-128Р.

Старший викладач  Сергій УманецьНа кожному із своїх занять, бувалий офіцер-десантник прищеплює курсантам любов та дбайливе ставлення до повітряно - десантної техніки, віру в її надійність та безвідмовність.

До проведення своїх практичних занять старший викладач Сергій Уманець готується заздалегідь. У своєму робочому зошиті він завжди відмічає контрольні питання.

У основній частині, яка тривала 250 хвилин, курсанти спочатку проводили підготовку робочих місць для укладки парашутної системи. Після їх перевірки, командири відділень визначили завдання своїм підлеглим. Лунає команда: «Поставили ПС (в сумках) на робочі місця і вишикуватись позаду них (ПС)».Перед початком практичних занять старший викладач Сергій Уманець, у своїй вступній частині стисло провів інформування особового складу, прийняв доповіді від командира відділення про готовність навчальної групи до занять, ретельно перевірив наявність курсантів та навчально-матеріальне забезпечення, оформлення дошки (ММД) і лише тоді оголосив тему, навчальні питання і цілі. Звертаючись до курсантів, він запропонував їм пригадати пройдений матеріал. Як правило, його «Експрес - опитування» проходить чітко і виважено, курсанти в свою чергу, проявляють активність і увагу. Після їх повних відповідей старший викладач довів заходи безпеки.

Старший викладач Сергій Уманець уважно перевіряє готовність курсантів, їх робочі місця (НМБ) до укладки блоку ОП багатокупольних парашутних систем (БК ПС).

Згодом, курсанти переходять до укладки блоку основного парашуту МКС-5-128Р і контролюють етапи укладки. Сергій Володимирович, підходить до них і назначає чотирьох курсантів для проведення поетапної укладки блоку основного парашуту БК ПС, а також просить прокоментувати кожен елемент. На відпрацювання нормативу № 8 курсанти витрачають пів години. Під час проведення укладки БК ПС, Сергій Володимирович, звертає увагу курсантів на ретельність виконання кожного елементу укладки, надає ділові зауваження.

На цьому практичному занятті курсанти також відпрацьовували елементи оформлення необхідної документації. У заключній частині, старший викладач Сергій Уманець, підвів підсумки заняття, наглядно показав взаємозв'язок з іншими дисциплінами, а лише тоді став опитувати по пройденому практичному матеріалу, відмічати позитивні моменти, вказувати на недоліки, робити записи у журналі, виставляти оцінки, зачитувати завдання на самостійну роботу.

Старший викладач Сергій Уманець завершив своє практичне зайняття з оголошення. Курсантам він рекомендував, самостійно ознайомитись із материалами наступного заняття з повітряно - десантної підготовки: „Монтаж парашутної системи МКС-5-128Р на площадку парашутну.” Під час самостійної підготовки до слідуючого зайняття курсанти на його думку, можуть використати навчальні матеріали не тільки в електронному вигляді, але й підручники, які є у бібліотеці академії. 

Рейтинг
69 голосів