15
трав.

Командир-лідер – капітан Андрій Тимусяк: тернистий шлях до мрії

Автор Адміністратор
Адміністратор
Група підтримки сайту
Зараз не на сайті
в Новини
  • Переглядів: 17585
  • Друк

Командир лідер – капітан Андрій ТимусякВиконання штурмового десантування, стрибків з парашутом, а також безліч навчально-бойових задач виконали під час польових зборів курсанти факультету високомобільних десантних військ та розвідки. В цей час для всіх них справжнім наставником і старшим товаришем став курсовий офіцер капітан Андрій Тимусяк. Перебуваючи на Широкланівському полігоні він ставив собі за мету показати все краще, чому навчилися його підлеглі, поділитися досвідом з курсантами й поповнити свій досвід. Схоже йому це вдалось.

Сьогодні молодий офіцер постійно шуткує, що шлях до армії у нього був довгим й тернистим, хоча про військову професію він мріяв ще зі шкільних років. Приводом до життєвого вибору став приклад батька - Бориса Кліментійовича Тимусяка, учасника війни в Афганістані, справжнього бойового офіцера, полковника у відставці змінившого десятки військових гарнізонів за своє життя.

Андрій захопився ідеєю не змінювати сімейним традиціям і поступив в Одеський військовий інститут Сухопутних військ. Навчання у військовому виші було цікавим й давалася з легкістю.

- У 2005 році я був направлений для проходження військового стажування до 25-ї окремої Дніпропетровської повітряно-десантної бригади, - згадує Андрій. Прибувши до інституту я привіз з собою чимало вражень про проходження практики, які були доповнені фотокарточками й розповідями своїм товаришам, про те як там чудово.

Романтика десанту полонила Андрія навіть застигшими знімками, зробленими аматорською фотокамерою. У свою чергу друзі погоджувалися, що Гвардійське є найкращим майданчиком для кар’єри офіцера - десантника. Вони запевняли, що в окремому військовому містечку немає місця для мирських спокус, зате є всі умови для професійного росту. І курсант Тимусяк зробив свій вибір.

- Я анітрохи не розчарувався, прибувши до цієї військової частини вже лейтенантом, - розповідає капітан Андрій Тимусяк. - Навпроти швидко адаптувався й заспокоївся, від того що надії виправдались. Службу розпочав у третьому парашутно-десантному батальйоні, де й відбулось моє офіцерське становлення.

Андрій зізнається, що хоча база знань, отриманих у військовому інституті була солідною, практики роботи з людьми в перший час не вистачало. Зрозуміло, у виші викладали методику навчання і виховання підлеглих й певні навички у цьому напрямку службової діяльності лейтенант Тимусяк звичайно мав, але все ж таки досвіду було недостатньо. Тут стало зрозуміло, чого варта теорія не підкріплена практикою. На допомогу прийшли старші товариші. Досвідчені офіцери допомогали впоратися з проблемами, вчили розбиратися у тонкощах десантних душ.

Призначення на первинну офіцерську посаду до 25-ї окремої Дніпропетровської повітряно-десантної бригади стало важливим етапом на тернистому шляху молодого офіцера. Вже з початку своєї командирської кар’єри йому довелось стати командиром «дорослого» взводу, адже сержанти, які проходили службу у цьому підрозділі були контрактниками й мали за своїми плечима по 3-4 роки служби в десантних військах.

Саме тут Андрій і відчув наскільки важливо працювати з підрозділом, укомплектованим професіоналами, людьми які мають свої особливості характеру, темпераменту, недоліками й недитячими проблемами і потребами. Зрозуміло, у досвідчених військовослужбовців було бажання перевірити характер і волю молодого взводного на міцність, впізнати який його внутрішній стержень. Декотрі «круті професіонали» нехтуючи точністю у виконанні рутинних обов’язків, з метою економії часу, намагалися отримати результат з ходу, нахрапом, не бажаючи зрозуміти, що будь-яка справа вимагає терпіння й витримки.Командир лідер – капітан Андрій Тимусяк

Анархічні настрої негайно зупинялися молодим командиром й тим самим не мали подальших перспектив для свого розвитку. Вже через тиждень колектив впевнився, що цей офіцер у питаннях виконання обов’язків задній хід не дасть й подібних випадків у подальшому не допустить. До авторитету командира додався ще й випадок, який стався з Андрієм в екстремальній ситуації, яка сталася під час виконання стрибків з парашутом.

Через сильний вітер (пориви доходили до десяти метрів в секунду і більше) він не зміг впоратися з керуванням парашута. Його віднесло далеко від передбачуваної точки приземлення. Десантник зачепився куполом парашута прямо за повітряну лінію електропередачі. Відразу знадобилася допомога, так як самостійно вчиняти будь-які дії з парашутом він вже не міг, адже нога заплуталася в стропах купола парашута. За лічені секунди від підтягнувся, розплутав ногу, вирівнявся і відкрив парашут, ось це був справжній екстрим.

Як згадує сам офіцер, в тих обставинах важливим було не розгубися, чітко спрямувати свої дії й вийти переможцем. Після цього героїчного вчинку лейтенанта Тимусяка було нагороджено відзнакою Міністра оборони «Доблесть і честь».

Минулий рік став для Андрія знаковим, його підлеглим складом стали курсанти. За визнанням офіцера працювати з ними у деякій мірі легше: сирий «матеріал» ліпи із нього що забажаєш. Проблема у тому, що хлопці лише бажають швидко навчитися але не знають як це робити. На відміну від контрактників, їх навчання починається з азів. Тим не менш інтенсивна бойова підготовка зробила його курсантський підрозділ злагодженим, спроможним вирішувати задачі у визначеному обсязі.

- Видно, що хлопці прийшли сюди навчатися військовій справі з бажанням, намагаються пізнавати нове, - характеризує своїх підлеглих офіцер. - Кожне заняття вони сприймають з радістю, й намагання до самовдосконалення перевершує відсутність досвіду.

Зрозуміло зараз хлопці капітана Тимусяка помітно змужніли, стали міцнішими, адже вже позаду вісім місяців напруженого навчання, польові заняття на Широколанівському і Терновському полігонах.

Командир лідер – капітан Андрій Тимусяк Надією й опорою офіцер вважає своїх молодших командирів старшину курсу сержанта Максима Неутолімова, курсантів Олексія Бобчинця, Романа Лисенка і Максима Бондара. Це відмінні хлопці, які постійно допомогають в роботі.

- Це справжні лідери, під час розпоряджень зайвих питань не задають, все роблять з розумом й надійно, - розповідає офіцер.

Начальник навчального курсу факультету високомобільних - десантних військ та розвідки капітан Юрій Коваль під чиїм керівництвом довелось виконувати чимало навчально-бойових задач з повагою висловлюється про здібності свого підлеглого й вважає його чудовим офіцером з великим потенціалом.

- Капітан Тимусяк відмінний вихователь й командир, - вважає Юрій Коваль, - добре підготовлений у професійному відношенні й спроможний виконувати будь які завдання.

- Андрій досить вимогливий до себе й підлеглих, висловлює свою думку старший лейтенант Іоан Марушкай. - З такими офіцерами досить легко працювати. Я повністю впевнений у своєму товаріші по службі, знаю що він виконає будь-який наказ старших командирів й доб’ється свого.

По матеріалам ЗМІ

Рейтинг
62 голосів