16
серп.

В академії створено нову кафедру технічного забезпечення

Автор Адміністратор
Адміністратор
Група підтримки сайту
Зараз не на сайті
в Новини

Нова кафедраВ академії створено нову кафедру – кафедру технічного забезпечення, на якій проводять заняття виключно викладачі з науковими ступенями. Її очолив доктор технічних наук працівник Збройних Сил України Борис Дем’янчук. Він є випускником Одеського зенітно-артилерійського училища і Артилерійської радіотехнічної академії ім. Маршала Говорова (м. Харків).

У Збройних Силах України начальник магістерської кафедри пройшов всі посади від командира взводу до заступника командира частини з озброєння, головного інженера полігону.

Борис Олександрович нагородженій медалями «За бойові заслуги» та «За бездоганну службу», має значний досвід роботи у вищих навчальних закладах. Раніше він працював викладачем кафедри, заступником начальника кафедри Військової радіотехнічної академії ім. Маршала Говорова, з 1990 року був провідним науковим співробітником Проблемної лабораторії Одеського Національного університету імені І.І. Мечникова, а з 1994 року перебував провідним науковим співробітником Наукового центру Одеського інституту Сухопутних військ.

Борис Дем’янчук є талановитою людиною, яка підготувала більше 10 кандидатів технічних і фізико-математичних наук. Доктору технічних наук керівництво Військової академії довірило завідувати новою, вперше створеною кафедрою технічного забезпечення, яка готує до випуску магістрів за спеціальністю «ракетно-артилерійське озброєння».

В даний час науковець є керівником чотирьох претендентів вченого ступеню – кандидата наук. Його область наукових досліджень: «Мікрохвильові технології подвійного використання», «Розробка моделей, методів і спеціальних матеріалів для забезпечення живучості озброєння і військової техніки». В загальному доробку вченого понад 100 наукових праць, статей, чисельних пропозицій та рекомендацій з ракетно-артилерійської проблематики, виданих в Україні і за кордоном, автор декількох підручників. Він фіналіст Міжнародного науково-технічного конкурсу «Український прорив-2012», має більше 50 винаходів, є переможцем Всеукраїнських і Всеармійських конкурсів винаходів. У 2013 році він отримав 4 патенти на винаходи. Борис Олександрович несе значний багаж знань, яким щедро ділиться не тільки із курсантами, а й всіма, хто звертається до нього.

З 1 серпня 2013 року на новій кафедрі розпочались планові заняття.
Ми зустрілись з доктором технічних наук, працівником Збройних Сил України
Борисом Дем’янчуком і попросили його відповісти на хвилюючі запитання курсантів,
які в кінці липня успішно склали екзамени у магістратуру. 

Борис Дем’янчукБ.О.:"Мені дуже приємно, що курсанти, які навчаються у магістратурі за спеціальністю "ракетно-артилерійське озброєння", завзято цікавляться навчальною програмою. Викладачі кафедри з великим задоволенням передають свій спрямований досвід на глибоке засвоєння знань. Курсанти вивчають також природничо-наукові (фундаментальні) дисципліни, на яких засвоюють методологію та організацію наукових досліджень, тонкощі наукової діяльністі та патентознавства, інтелектуальну власність у Збройних Силах.

Вивчаючи спеціальні дисципліни вони зосереджують свою увагу на технічному забезпеченні, бойовому застосуванні механізованих частин (з’єднань), на управлінні повсякденної діяльністі, експлуатації ракетно-артилерійського озброєння, ремонті та її відновленні, безпеці військової діяльності.

Для того, щоб бути гармонічно розвинутою людиною, майбутнім офіцерам потрібно також добре знати гуманітарні та соціально-економічні дисципліни. На заняттях курсанти 5-го курсу вивчають філософські проблеми наукового пізнання, іноземну мову за професійним спрямуванням".

Л.Є.:"Що потрібно ще знати майбутнім магістрам?"

Б.О.:"Це, насамперед, ракетно-артилерійське озброєння. Без професійно-орієнтовної підготовки тут не обійтись. Курсантам потрібно добре вивчити основи конструкції та експлуатації радіотехнічних засобів, засвоїти основи конструкції та проектування стрілецької зброї, засобів ближнього бою та озброєння бронетанкової техніки, вивчити такі важливі поняття, як заємозаміність агрегатів техніки, стандартизацію і технічні вимірювання, мати досвід про основи проектування артилерійських гармат тощо.

Після цього у курсантів пройде військове стажування, а по завершенню вони продовжать навчання і будуть працювати над підготовкою магістерської роботи. Після здачі державної екзаменаційної сесії, захисту магістерської роботи вони отримають диплом державного зразку: магістр за спеціальністю "ракетно-артилерійське озброєння".

Л.Є.:"Борисе Олександровичу, дякуємо Вам за щирі та відверті відповіді і сподіваємось, що кафедра під Вашим керівництвом буде готувати високо професіональних фахівців для Збройних Сил України".

Спілкувався з доктором технічних наук Борисом Дем’янчуком
Леонід Єршов

Рейтинг
70 голосів