04
жовт.

Представники Міністерства оборони Королівства Швеція у Військовій академії (м. Одеса)

Автор Адміністратор
Адміністратор
Група підтримки сайту
Зараз не на сайті
в Новини
  • Переглядів: 11164
  • Друк

Представники Міністерства оборони Королівства Швеція у Військовій академії (м. Одеса)Представники Міністерства оборони Королівства Швеція відвідали Україну. Під час перебування військової делегації в місті-герої Одесі українська сторона, яку очолював директор Департаменту воєнної політики та стратегічного планування Міністерства оборони України Олександр Затинайко, підготувала насичену культурну програму.

Шведська делегація відвідала Військово-історичний музей Південного оперативного командування, переглянула оперу «Травіата» у Одеському національному академічному театрі опери і балету, взяла участь у оглядовій екскурсії містом та Одеським морським торгівельним портом.

Директор Департаменту міжнародного співробітництва Міністерства оборони Швеції капітан 1 рангу Леннарт Даніелсон прибули до Військової академії (м. Одеса) і разом з ТВО начальника генерал-майором Олегом Гуляком ознайомились з інфраструктурою та організацією навчального процесу курсантів.

У брифінговому залі академії представники Міністерства Оборони України розглянули питання щодо участі Спільної безпеки та оборони Європейського союзу та регіонального безпекового співробітництва, обговорили сучасний стан та перспективи подальшого розвитку двостороннього співробітництва між міністерствами оборони та збройними силами України і Королівства Швеція, а також узгодили проект плану співробітництва оборонних структур на 2014 рік.

Голова шведської делегації капітан 1 рангу Леннарт Даніелсон розповів, що уряд їх країни доручив Міністерству оборони та Збройним силам Королівства Швеції надати необхідну допомогу та сприяння Україні на шляху до європейської інтеграції, зокрема, і у питаннях оборонної політики та реформування українського війська за допомогою досвіду кращих зразків збройних сил європейських країн. Наступного року, як зазначив шведський офіцер, представники його відомства планують зосередити своє співробітництво на навчанні та підготовці українських військовослужбовців, а також розширити кількість спільних заходів.

Представники Міністерства оборони Королівства Швеція у Військовій академії (м. Одеса)Завідувач сектору регіональної безпекової політики Департаменту воєнної політики та стратегічного планування Міністерства оборони України полковник Олександр Гайворонський в свою чергу підкреслив, що для Збройних Сил України досвід оборонної політики Швеції, як європейської країни, що не входить до блоку НАТО, на даному етапі реформування дуже важливий. Перехід на контрактну форму комплектування збройних сил має спільний вектор і реалізація накопиченого досвіду Швеції, яка кілька років тому завершила подібне реформування, а також яка брала участь у миротворчих операціях у складі європейських сил безпеки, є корисним для України.

У своєму підсумковому виступі директор Департаменту воєнної політики та стратегічного планування Міністерства оборони України Олександр Затинайко розповів, що наша країна має багаторічний досвід успішної співпраці з НАТО, тому в нас є підґрунтя та потенціал для поглиблення співпраці з Європейським союзом.

– Ми зацікавлені в успішному розвитку європейського проекту і готові відігравати активну роль у європейських безпекових структурах та тісно працювати над їх вдосконаленням, – повідомив Олександр Затинайко.

Після обговорення важливих питань Шведська військова делегація відвідала музей Військової академії (м. Одеса) і залишила запис у книзі відгуків, користуючись нагодою, ТВО начальника Військової академії генерал-майор Олег Гуляк вручив пам’ятні подарунки.

Рейтинг
54 голосів
Теги: гості