20
лют.

Студенти факультету підготовки офіцерів запасу відвідали музей Військової академії

Автор Адміністратор
Адміністратор
Група підтримки сайту
Зараз не на сайті
в Новини
  • Переглядів: 11506
  • Друк

Студенти відвідали музей Військової академії У рамках відзначення 25-ти річчя виводу Радянських військ із Афганістану у музеї Військової академії (м. Одеса) заступник декана факультету підготовки офіцерів запасу полковник запасу Олександр Шевчук організував для своїх підлеглих екскурсію. Завідуючий музеєм полковник запасу Валерій Крячун продемонстрував студентам ексклюзивні зразки озброєння і боєприпасів, особисті речі і нагороди випускників і героїв, фронтові карти, листи, фотографії, подарунки окремих людей, військових частин, організацій, іноземних делегацій.

Одне з центральних місць у експозиції музею займає експозиція, яка розповідає про участь випускників одеських військових навчальних закладів у наданні інтернаціональної допомоги Демократичній Республіці Афганістан у 1979-1989 роках. Понад 600 кращих вихованців продемонстрували зразки самовідданості і відваги. Багато із них нагороджені високими державними нагородами, у тому числі орденами Червоної Зірки – символом солдатської доблесті і мужності. З цікавої розповіді хранителя музейних реліквій студенти дізнались, що у стінах одеських військових училищ було підготовлено одного маршала і понад 500 генералів. Це такі славетні воєначальники, як: двічі Герої Радянського Союзу Маршал Радянського Союзу К. Москаленко, генерал армії І.Черняховський, генерал-полковник танкових військ В.Архіпов, генерал-полковник І.Людников. В стінах цих училищ було виховано 98 Героїв Радянського Союзу. Студенти відвідали музей Військової академії Серед вихованців училищ також відомі воєначальники Збройних Сил України: генерали армії України В. Радецький і В. Шкідченко, генерал-полковники П. Шуляк, О. Затинайко, С. Чернилевський та багато інших. За геройство і мужність, проявлені випускниками у роки Великої Вітчизняної війни, а також за успішну підготовку офіцерів у повоєнні роки, бойові прапори училищ, на базі яких сформований інститут, а саме Одеське вище артилерійське командне училище ім. М.В. Фрунзе, Одеське вище військове об’єднане командне училище та Одеське вище військове командно-інженерне училище протиповітряної оборони прикрашають п’ять бойових нагород колишнього Радянського Союзу: орден Леніна, орден Бойового Червоного Прапора, орден Вітчизняної війни, орден Дружби народів, медаль «За оборону Одеси», сім нагород іноземних держав.

Студенти разом зі своїм викладачем Віктором Букерем оглянули більш ніж 2000 експонатів. По завершенню екскурсії студенти Одеської національної академії ім. Попова і Національного університету «Юридична академія», Південноукраїнського Національного університету ім. Ушинського сфотографувались на згадку.

Леонід Єршов

 

Рейтинг
66 голосів