001У Військовій академії за сприяння керівництва вищого навчального закладу, а також всього колективу кафедри теорії та організації фізичної підготовки, активно розвивається один з нових напрямків гирьового спорту - композиційне жонглювання гирями «Козацькі витівки». Виступи курсантів спортсменів виконуються під музичний супровід у національних костюмах. Юнаки справляються з гирями вагою 16 кг, дівчата - 8 кг. Своїми виступами група сприяє популяризації гирьового спорту та відродженню культурного спадку України.

За словами старшого викладача кафедри теорії та організації фізичної підготовки Військової академії заслуженого тренера України, майстра спорту міжнародного класу підполковника Дмитра Полозенка ось вже тривалий час у військовому виші працює секція з гирьового спорту. Сьогодні постійними відвідувачами є не тільки юнаки але й дівчата.

– Заняття цією важливою військово-прикладною дисципліною формують у курсантів силову та швидкісну витривалість, наполегливість, цілеспрямованість, терпіння, витримку, самовладання, які є основними якостями, необхідними для проходження військової служби. Окрім того силове жонглювання додає кмітливості, спприяє злагодженості колективних дій. Сама специфіка виконання вправ гирьового спорту змушує спортсмена постійно проявляти вольові якості, потрібні в повсякденному житті. Саме вони стають характерною рисою поведінки майбутніх офіцерів. Спортсмен, який володіє високим рівнем знань, а також фізичними та морально-вольовими якостями, - це смілива, рішуча й впевнена в собі людина, цілісна особистість, – розповів підполковник Дмитро Полозенко.

Як підкреслив офіцер, для дівчат-курсантів заняття гирьовим спортом вже стало особливою часточкою їх життя. Під час тренувань вони проявляють неабияку активність і старанність. Результатом цього є їх перші перемоги під час змагань на кубок міста Одеси з гирьового спорту, а також командних змагань з гирьового спорту серед вищих навчальних закладів півдня України.